İg Tv İnstagram

 İG TV

Son dönemlerde sosyal medya kullanıcılarının en çok tercih ettiği sosyal medya hesaplarından birisi de Instagram uygulaması olmaktadır. Her gün kendisini daha da geliştiren ve kullanıcıları için her gün yeni uygulamaları ile kullanıcıların beğenilerini toplayan Instagram, kısa bir zaman önce getirdiği yeni İG TV uygulaması ile de büyük oranda ses getirdi. 

Instagram uygulamasında geniş çaplı bir video paylaşımına ortam sağlayan İG TV yeniliği, kullanıcılara uzun videoları paylaşma imkanı sunuyor. Instagram’ın yapmış olduğu lansman ile 1 milyarı aşkın kullanıcıya atfedilen bu yenilik, bir Instagram uygulaması olmakla birlikte aynı zamanda tek başına bir yazılım uygulaması olarak da kullanılabileceği açıklandı. 

İG TV Nedir?

İG TV, Instagram uygulamasının 1 milyarı aşan sosyal medya kullanıcıları için geliştirdiği yeni özelliklerden birisidir. Bu uygulama sayesinde Instagram kullanıcıları neredeyse 1 saate kadar uzun olan videolar çekerek hesapları üzerinde paylaşabilmektedir. Bununla birlikte kullanıcıların paylaşmış olduğu İG TV videolarına takipçilerin yorum ve beğeni yapması da olanaklı olmaktadır. 

İG TV, oldukça geniş çaplı bir Instagram yeniliği olmakla birlikte aynı zamanda Instagram hesapları ile de entegre olan bir yeniliktir. Öyle ki; Instagram kullanıcılarının İG TV yeniliğini kullanması ile aynı zamanda İG TV bir kanal haline gelmektedir. Instagram canlı yayın özelliği ile oldukça benzer olan İG TV özelliğinde de tıpkı canlı yayında olduğu gibi kullanıcıların takipçilerinin videoya yapmış olduğu yorum ve beğeniler anında video üzerinde görüntülenebiliyor. 

İG TV Özellikleri 

Instagram uygulamasında son dönem bir yenilik olmakla birlikte kullanıcılardan büyük ses getiren İG TV, bünyesinde birçok özelliği de barındırmaktadır. 

  • İG TV üzerinde paylaşılan tüm videolar dikey olarak görüntülenmektedir. 
  • 1 saate kadar uzun videolar paylaşılabilmektedir. 
  • Kullanıcılar izin verdiği takdirde paylaşılan videolara takipçileri yorum ve beğeni yapabiliyor. 
  • Instagram canlı yayını ile benzer olan İG TV uygulamasında tıpkı canlı yayında olduğu gibi yapıla yorumlar aynı saniyede video üzerinde görüntülenebiliyor. 
  • İG TV, şuan Instagram uygulaması üzerinde reklamsız olarak kullanılmaktadır. Ancak yapılan açıklamalara göre zaman içerisinde İG TV üzerinde reklam kullanılmaya başlanılacak. 

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.