İnstagram Canlı Yayın İstek

İnstagram Canlı Yayın İstek

Her geçen gün yeni bir geliştirmeye giden instagram canlı yayın istek özelliği ile adından büyük oradan söz ettirmeye devam ediyor. Canlı yayın özelliği üzerinde çok fazla geliştirmeler yapan İnstagram, son dönemlerde canlı yayın istek özelliği ile sahnelere çıkarak adından sıkça söz ettirmeyi başarmıştır. 

Geliştirme öncesinde bir instagram kullanıcısı canlı yayın açtığında sadece kendisi arkadaşlarına canlı yayına katılması için davet gönderiyordu. Arkadaşları ise canlı yayına katılmak istediğinde canlı yayın sahibine mesaj göndermesi gerekiyordu. Ancak bu geliştirme ile birlikte artık izleyicilerin mesaj atmasına gerek kalmıyor ve sadece bir istek göndererek canlı yayına katılabiliyor. 

İnstagram Canlı Yayın Özellikleri

İnstagram uygulamasının son yeniliklerinden birisi olan instagram canlı yayın özelliğine her geçen gün instagram tarafından bir yenisi ekleniyor. Son dönem canlı yayın özelliklerinden bir tanesi olan instagram canlı yayın istek özelliği de bu gelişmelerin bir kanıtı niteliğinde oluyor. İnstagram kullanıcılarının en fazla 1 saat sınırı ile gerçek zamanlı olarak takipçileri ile görüntülü olarak video paylaşımı yapması instagram uygulamasının canlı yayın özelliği oluyor. 

Özellikler kapsamında oldukça geniş olan canlı yayın uygulamasında kullanıcılar artık arkadaşlarını da canlı yayınlarına davet edebiliyor ya da arkadaşlarının canlı yayına katılma isteğini kabul ederek açık bir şekilde birbirlerini görerek canlı yayın yapabiliyorlar. İlerleyen zamanlarda ise bu özelliklere dahası da eklenecek gibi görünüyor. 

İnstagram Canlı Yayın İstek Nasıl Gönderilir?

Yukarıda da belirtmiş olduğumuz gibi yeni güncellemeler neticesinde kullanıcıların yaptığı canlı yayınlara sadece listelerinde olan arkadaşları instagram canlı yayın istek gönderebiliyor. İnstagram uygulamasında arkadaşınızın yaptığı canlı yayına katılmak istiyor iseniz öncelikle ona bir istek göndermeniz ve arkadaşınızın da bu isteği kabul etmesi gerekiyor. İnstagram canlı yayın isteği göndermek için şu adımları izlemeniz gerekiyor;

  • Öncelikle katılmak istediğiniz canlı yayını o an izliyor olmanız gerekiyor.
  • Canlı yayına girdikten sonra yorum bölümüne girmelisiniz. 
  • Yorum bölümüne girdikten sonra “İstek gönder” seçeneğini tıkladığınız ve ikili emojili ifade ile birlikte gönderdiğiniz takdirde canlı yayın sahibine canlı yayına katılmak istediğinize dair mesaj gidecektir. 
  • Canlı yayın yapan kullanıcı isteğinizi kabul ettiği takdirde canlı yayına dahil olabileceğiniz gibi kullanıcı istediği takdirde sizi canlı yayından da çıkarabiliyor. 

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.