İnstagram Canlı Yayın

İnstagram Canlı Yayın

 

Sosyal medya platformları arasında popülerliği ve özellikleri ile kısa sürede ismini duyurarak geniş kitlelere yayılan instagram, gün geçmiyor ki yeni bir yeniliğin ve özelliğin altına imza atmasın. İnstagram uygulamasının kullanıcıların yüzünü güldürdüğü özelliklerden birisi de intagram canlı yayın özelliği olmuştur. Canlı yayın özelliği kullanıcıların kullanımına açıldıktan sonra neredeyse tüm kullanıcılar için yoğun bir şekilde rağbet görmeye başladı.

İnstagram kullanıcılarına gerçek zamanlı bir şekilde canlı yayın yapma imkanı sunan canlı yayın özelliğinin benzerlerinden ayrıldığı en önemli özellik; canlı yayının bitmesi ile birlikte paylaşımların da yok olmasıdır. Ancak dilerseniz yeni bir güncelleme neticesinde de artık canlı yayınınızı kaydedip 24 saat boyunca kaçıran takipçileriniz tarafından izlenmesini sağlayabilirsiniz.

instagram-canli-yayin

instagram-canli-yayin

 

İnstagram Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

İlk olarak sosyal medya fenomenlerinin ve sonrasında da diğer tüm kullanıcıların yaygın bir şekilde kullanılmaya başlandığı instagram canlı yayın özelliğini kullanmak da oldukça kolay ve bir o kadar da eğlenceli bir uygulamadır. Her ne kadar geniş bir kullanım alanına sahip olsa da halen bazı instagram kullanıcıları özelliği keşfetmeye ve özelliklerini yeni yeni öğrenmeye devam ediyor olsa da bu özellik her kesimden ve yaştan kullanıcı tarafından büyük ses getirmeye devam ediyor.

İnstagram’da Canlı Yapımak

İnstagram uygulaması üzerinde takipçilerinize canlı yayın açmak için şu adımları izlemeniz gerekiyor;

İnstagram ana sayfanıza gidin.
Ana sayfanızın en üst sırasında yer alan storyler kısmında kendi story bölümünüze girin.
Kendi story bölümünüzde “canlı yayın” sekmesini göreceksiniz.
Canlı yayın sekmesine gelip ortadaki yuvarlak butona tıkladığınızda canlı yayını başlatmış olacaksınız.

İnstagram Canlı Yayın Süresi Ne Kadar?

Kullanıcılar için geliştirilen instagram canlı yayın özelliği elbette kullanıcılar için sınırsız değildir. İnstagram kullanıcıları, instagram tarafından yapılan açıklamalar doğrultusunda 1 saat boyunca canlı yayın uygulamasını kullanabilecek. Şayet canlı yayın 1 saati aşar ise otomatik olarak kapatıyor.

Canlı yayın özelliği ile ses getiren instagram uygulamasında aynı zamanda direct mesaj uygulamasında silinebilen fotoğraflar üzerinde yenilikler yapmıştır. Bu yenilik sayesinde artık takipçiler birbirlerine kısa bir zaman sonra silinen fotoğrafların gönderimini de sağlayabiliyor.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.