Instagram Çok İnternet Harcıyor Ne Yapabilirim?

En çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan Instagram akıllı telefonlar üzerinde en çok zaman geçirilen uygulamaların başında geliyor. 1080 p video kalitesine kadar video yüklemesine izin veren Instagram en… DEVAMINI OKU

En çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan Instagram akıllı telefonlar üzerinde en çok zaman geçirilen uygulamaların başında geliyor. 1080 p video kalitesine kadar video yüklemesine izin veren Instagram en çok mobil veri kullanan uygulamaların başında geliyor. Bu veri kullanımı ile ilgili olarak kullanıcılar tarafından en çok merak edilen bire konu olan instagram çok internet harcıyor ne yapabilirim? Sorusunun cevabını yazımızda bulacaksınız.

Veri Kullanımı

Instagram kullanacağınız zaman herhangi bir kablosuz ağa bağlı değilseniz ve gsm operatörünüzden satın aldığınız mobil internet paketini kullanıyorsanız, mevcut internet paketiniz oldukça çabuk bitebilir.

Instagram uygulamasının çok fazla veri harcamasının bir diğer sebebi ise uygulamanın ana sayfasına giriş yapıldığı anda bütün video ve fotoğrafların yükleniyor olmasıdır. Sadece izlemek istediğiniz değil, yükleniş olan bütün videoların da kendinden oynamaya başlıyor olması da mobil veri kullanımını arttıran etkenlerin başında geliyor.

Özellikle mobil internet paketinizin kotası düşükse ve birçok Instagram kullanıcı gibi bu platform üzerinde fazla zaman geçiriyor, paylaşılan fotoğrafları izliyor, paylaşılan fotoğraflara bakıyor ya da çok fazla paylaşım yapıyorsanız mobil veri kullanımınız yüksek olacaktır. Yüksek mobil veri kullanımı da internet paketinizin zamanı gelmeden bitmesi anlamına gelmektedir.

Veri Tasarrufu Nasıl Yapılır?

Instagram’ın daha az veri kullanımını sağlamak için yapmanız gereken yöntem çok basittir. Instagram’ı açtıktan sonra ayarlar sekmesine tıklayın, ayarlar sekmesinin altında bulunan hücresel veri kullanımını seçin. Hücresel veri kullanımı sekmesinin altında varsayılan işaretli ise, daha az veri kullan seçeneğini işaretleyiniz. Bu sayede Instagram uygulamanız çok daha az veri harcayacaktır.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.