Instagram DM Üzerinden Sesli Mesajlaşma Nasıl Yapılır?

Günümüzde oldukça popüler bir hale gelen Instagram uygulaması, çoğu kesim tarafından sık şekilde kullanılmaktadır. Ülkemizde de oldukça yüksek bir kullanıma sahip olan bu uygulama bünyesinde barındırdığı özellikle ile kullanıcıları kendisine… DEVAMINI OKU

Günümüzde oldukça popüler bir hale gelen Instagram uygulaması, çoğu kesim tarafından sık şekilde kullanılmaktadır. Ülkemizde de oldukça yüksek bir kullanıma sahip olan bu uygulama bünyesinde barındırdığı özellikle ile kullanıcıları kendisine çekiyor. Bünyesinde bulunan özellikleri sürekli olarak geliştiren Instagram her geçen gün daha kullanışlı bir hale geliyor. Instagram’ın bünyesinde bulunan özelliklerden biriside “direct message” yani halk arasındaki deyimi ile DM’dir. Direct message hakkında sorula sorulardan biriside Instagram dm üzerinden sesli mesajlaşma nasıl yapılır? , sorusudur.

DM (Direct Message) Nedir?

Direct message yani DM, Instagram’ın kullanıcılara sunduğu, kendi bünyesinde bulunan anlık mesajlaşma platformunun adıdır. Her Instagram kullanıcısının kullanımına açık olan DM iki hesap arasında konuşma, resim gönderme-alma, sesli mesaj gönderme-alma gibi temel fonksiyonlara sahiptir.

Özellikle tercih sebebi olmasından birisi sesli mesaj özelliğini destekliyor olmasıdır. Kullanıcıların birbiri ile kolaylıkla konuşmasını sağlayan sesli mesajlaşma, günümüzde kelime ile konuşmaktan daha çok kullanılır bir hale gelmiştir.

Direct Message Üzerinden Sesli Mesaj Nasıl Kullanılır?

Sesli mesaj özelliğini kullanmak için ilk olarak bir Instagram hesabına sahip olmalısınız. Eğer herhangi bir Instagram hesabınız yok ise yeni bir üyelik oluşturabilirsiniz. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra konuşmak istediğiniz kişinin hesabına giderek profilinde yer alan mesaj gönder butonuna tıklamalı ve sohbet penceresinde yer alan mikrofon simgesine basılı tutmalısınız. Mikrofon simgesine basılı tuttuğunuz süre zarfınca ses kaydınız alınır ve bıraktığınız an karşı tarafa iletilir.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.