İnstagram Efektleri

İnstagram Efektleri

İnstagram, Facebook çatısı altında varlığını sürdüren ve en az Facebook kadar büyük bir kullanıcı kitlesine hitap eden bir sosyal medya uygulamasıdır. Her gün birçok yeniliği kullanıcılarının önüne getiren İnstagram, adeta Facebook uygulamasını geçecek gibi görünüyor. 

instagram-effectleri

instagram-effectleri

Sayısız birçok özelliği içerisinde barındıran İnstagram; fotoğraflarınızı, resimlerinizi ve videolarınızı farklı şekil ve animasyonlarda ya da en orijinal halleri ile takipçileriniz ile paylaşabildiğiniz, takipçileriniz ile iletişim kurabildiğiniz bir sosyal medya alanı olmakla birlikte aynı zamanda son zamanlarda kullanıcıların oldukça eğlenceli vakit geçirdiği bir alan haline gelmiştir. İnstagram uygulamasında kullandığınız en sık ve aynı zamanda en eğlenceli özelliklerin başında ise instagram efektleri gelmektedir. 

İnstagram Efektleri İle Neler Yapabilirsiniz?

Uygulama içinde fotoğraflarınızda ve videolarınızda kullandığınız instagram efektleri ortaya çok farklı ve eğlenceli kareler de çıkaran eğlenceli ve kullanıcılar tarafından gerek haber kaynağı gönderilerinde gerekse story gönderilerinde çok yaygın bir şekilde kullanılan özelliklerden birisidir. İnstagram efektleri oldukça geniş kapsamlı bir özelliktir. Öyle ki; kamerada ağzınızı açtığınızda hareketli efektler, tavşan kulakları ve burnu, şekilli fotoğraf efektleri bunlardan sadece bir kaçıdır.

İnstagram uygulaması içerisinde en çok kullanılan efektler arasında boomerang ve son dönem efektleri arasında olan süperzoom efektleri de yer almaktadır. Bu efektleri kullanarak instagram üzerinden fotoğraf çekebileceğiniz gibi aynı zamanda hareketli videolar da çekerek takipçileriniz ile ana sayfanızda ya da storylerinizde paylaşabilirsiniz. Aynı zamanda canlı yayında da bu efektleri kullanma imkanını instagram sizlere sunuyor. 

İnstagram Efektleri Nasıl Uygulanır?

İnstagram hesabınız üzerinde instagram efektleri kullanarak çekim yapmak ve bu gönderileri paylaşmak hızlı ve kolay bir işlemdir. Peki instagram efektlerini gönderilerinizde nasıl uygulayabilirsiniz? En kısa ve hızlı hali ile işte instagram efektlerinin uygulanışı;

  • İnstagram hesabınıza girdikten sonra öncelikle ekranı sağa kaydırabilir ya da kamera butonuna basabilirsiniz. 
  • Bu aşamadan sonra story (hikaye) bölümüne ulaşmış olacaksınız. Bu bölümde ekranın alt orta kısmında bulunan yuvarlak butona bastığınızda instagram efektleri sırası ile karşınıza çıkacaktır. 
  • Önünüze çıkan instagram efektlerinden herhangi birini seçktikten sonra fotoğraf çekme butonuna bastığınızda efektleri uygulamış olacaksınız. 

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.