Instagram Ekran Görüntüsü Alınınca Bildirim Gider mi?

Son dönemlerin en favori sosyal medya araçlarından bir tanesi kuşkusuz instagram uygulamasıdır. Instagram yapmış olduğu güncellemeler ile beraber her geçen gün kendini daha da çok yenilemektedir. Tabi bu yenilikler ne… DEVAMINI OKU

Son dönemlerin en favori sosyal medya araçlarından bir tanesi kuşkusuz instagram uygulamasıdır. Instagram yapmış olduğu güncellemeler ile beraber her geçen gün kendini daha da çok yenilemektedir. Tabi bu yenilikler ne kadar fazla olursa kişilerin aklında da o kadar soru işaretleri oluşmaktadır. Mesela bir kişi fotoğraf ya da hikaye paylaştığında bizler ekran görüntüsü alırken Instagram ekran görüntüsü alınınca bildirim gider mi? diye düşünmeden edemiyoruz.

Bildirim Karşı Tarafa Gitmiyor

Instagram da özellikle hikâye özelliği geldikten sonra, tıpkı snapchatte olduğu gibi karşı tarafa bildirim gider mi diye kişiler oldukça düşünür hale gelmişti. Hele ki Instagram’ın karşı tarafa bildirim gideceğini açıklaması üzerine herkes tedirginleşti. Oysa ki Intagram hikaye özelliği ile beraber yeni bir güncelleme yaptı ve karşı tarafa bildirim gitmeden ekran görüntüsü alınabilmesini sağladı. Böylelikle kişiler gerek hikayeleri gerekse de fotoğrafları rahatlıkla ekran görüntüsü alabilir hale geldi. Hala da bu durumdan şüphe duyanlarınız varsa gönül rahatlığıyla görüntüyü alabilmelerini söyleyebiliriz.

Ekran Görüntüsü Alamadan da İşinizi Halledebilirsiniz

Eğer ki ekran görüntüsü alınca bildirim gitmesinden hala korkuyorsanız o halde paylaşmak istediğiniz fotoğraf bir başka kullanıcıya yönlendirebilirsiniz. Bu işlemi fotoğrafın alt kısmında yer alan kağıt şeklinde uçak olan butona basarak yapabilirsiniz. Eğer ki fotoğrafı paylaşmak istediğiniz kişi instagram kullanıcısı değil ise, fotoğrafın üst kısmında yer alan üç nokta sembolüne tıklayarak başka uygulamalarda fotoğrafı paylaşabilirsiniz. Fakat bu esnada paylaşmış olduğunuz fotoğrafı karşı tarafın görebilmesi için herkese açık bir hesaba sahip olması gerekir.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.