İnstagram Gönderiye Arkadaş Etiketleme

İnstagram Gönderiye Arkadaş Etiketleme

Geniş bir kullanım alanına ve özelliklerine sahip olan İnstagram, aynı zamanda en sık tercih edilen ve büyük rağbet gören sosyal medya platformlarının başında geliyor. Sınırsız fotoğrafın, resimlerin ve videoların payladığı bir alan olan İnstagram uygulamasının kullanıcılar tarafından en çok sevilen ve sık sık da kullanılan özelliklerinden bir tanesi de instagram gönderiye arkadaş etiketleme özelliği oluyor. 

İnstagram kullanıcısı olarak hesabınız üzerinden her gün onlarca paylaşım yaparken dilerseniz bu paylaşımlara arkadaşlarınızı da etiketleyerek arkadaşlarınızın arkadaşlarının da bu gönderilerinizi görmelerini sağlayabiliyorsunuz. Gelişimci ve yenilikçi bir sosyal medya platformu olan İnstagram, bu özelliği ile kullanıcıların daha fazla etkileşim içinde olmasını ve daha geniş kitlelere paylaşımları ile ulaşmasını da sağıyor. 

İnstagram Gönderiye Arkadaş Etiketleme Nasıl Yapılır?

İnstagram hesabınız üzerinde paylaştığınız gönderilerinizde yukarıda da bahsettiğimiz gibi instagram gönderiye arkadaş etiketleme özelliği ile arkadaşlarınızı etiketlemeniz ve böylece arkadaşlarınızın arkadaşlarının da bu gönderileri görmelerini sağlayabilirsiniz. Bu özelliği kullanmak ise çok kolay olmakla birlikte sadece birkaç saniyenizi alacak kadar kısa bir işlem oluyor. İnstagram gönderilerinize arkadaşlarınızı etiketlemek için;

  • Öncelikle instagram hesabınızda paylaşmak üzere fotoğraf seçmeli ya da instagram kameranızdan fotoğraf çekmelisiniz. 
  • Fotoğrafınıza karar verdikten sonra “ileri” seçeneğini seçtiğinizde karşınıza açıklama, konum ve kişiler gibi ayrıntıların olduğu bir sayfa gelecektir. 
  • Bu sayfada “insanları etiketle” kısmından arkadaşınızın instagram adını kullanarak giriş yapıp “paylaş” tuşuna bastığınızda resminiz etiketli bir şekilde paylaşılmış olacaktır. 

İnstagram Gönderi Etiketleri Sadece Kişileri mi Yapılır?

İnstagram gönderilerinizde arkadaş etiketlemesi yapabileceğiniz gibi uygulama üzerinde etiketleme işlemi sadece kişi etiketleme ile sınırlı olmuyor. Dilerseniz İnstagram hesabınızda bir gönderi paylaşırken açıklama kısmında genel olarak birçok etiketlemeler yapabilirsiniz. Bu etiketlemelerde elbette ki instagram aleminde en popüler olan etiketler tercih etmelisiniz. 

İnstagram üzerinde popüler etiketlemeleri genellikle markalar yapsa da bireysel kullanıcılar da tercih etmektedir. Bu etiketler instagram gönderiye arkadaş etiketleme özelliğine göre daha fazla kişiye ulaşmanızı ve hatta keşfet sıralamasında üst sıralarda yer almanızı sağlayacak etiketlemeler olacaktır. 

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.