Instagram Görüntü Yüklenemedi Hatası Çözümü 2019

Instagram günümüz dünyasında ve özellikle gençler arasında oldukça popüler olan bir sosyal medya platformudur. Sık kullanılan sosyal medya uygulamalarının başını çeken Instagram her geçen gün kullanıcı kitlesini artırmaktadır. Buna bağlı… DEVAMINI OKU

Instagram günümüz dünyasında ve özellikle gençler arasında oldukça popüler olan bir sosyal medya platformudur. Sık kullanılan sosyal medya uygulamalarının başını çeken Instagram her geçen gün kullanıcı kitlesini artırmaktadır. Buna bağlı olarak yetersiz gelen sunucular ve bazı yazılımsal sorunlar nedeni ile zaman zaman problemler ortaya çıkmaktadır.

Bu yüzden, Instagram bünyesinde bulunan çalışanlar her gün, bu problemler üzerinde çalışmakta ve Instagram’ı bir adım daha öteye taşımak için çalışmaktadır. Çoğu Instagram kullanıcısının başına gelen problemlerden biriside gönderilerdeki görüntülerin yüklenememesi problemidir. Instagram görüntü yüklenemedi hatası çözümü 2019 itibari ile oldukça basittir.

Görüntü Neden Yüklenemez;

Instagram da görüntünü yüklenmemesinin iki ana sebebi vardır. Bunlar;

  • Depolama alanın yetersiz oluşu
  • İnternet hızının çok düşük oluşu

Eğer sizde böyle bir hata ile karşılaşıyorsanız, bu problemleri göz önünde bulundurmalısınız.

Instagram Görüntü Yüklenemedi Problemi Çözümü;

Instagram gönderilerinde bulunan görüntülerin yüklenmemesi durumunda, muhtemelen hafızanız yetersiz kalıyordur. Çünkü Instagram, önceden görüntülenen gönderileri indirerek kaydeder ve depolama alanının dolmasına sebep olur. Bu problemden kurtulmak için yapmanız gereken, ayarlar sekmesinde bulunan “Uygulamalar” bölümüne giriş yapmak ve Instagram’ın verilerini temizlemektir.

Görüntülerin yüklenmesinin önüne geçen bir diğer problem ise İnternet hızınızdır. Eğer İnternet hızınız çok düşük ise gönderilerde bulunan resimler çok geç yüklenir veya yüklenemez. Bu sorunu çözmek için İnternet hızınızı artırmaktan başka seçeneğiniz bulunmuyor.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.