İnstagram Hesap Onaylanması

İnstagram Hesap Onaylanması

İnstagram, sayısız özelliği her geçen gün kullanıcılara sunmakla birlikte aynı zamanda güvenlik düzeyini sürekli en yüksek derecede tutmak için gerekli önlemleri almaktan geri durmayan bir sosyal meyda platformu olmaktadır. Son dönemlerde kullanıcılar arasında sıkça dolaşan konulardan birisi de instagram hesap onaylanması olmaktadır. Yakın bir zaman dilimi içerisinde instagram tarafından hesap onaylama ve mavi tik tüm kullanıcıların erişimine açılmış durumdadır. 

Önceki dönemlerde marka tescili dahilinde başvurularda da instagram kısıtlamalara gidiyordu. Ancak son dönem iyileştirmeleri ile birlikte artık mavi tik ve hesap onaylama işlemleri için instagram, kullanıcılardan başvuru almaya başladı. Bizler de sizler için instagram hesap onaylaması ve mavi tik konularını araştırıp tüm ayrıntıları yazımızda sizler ile paylaştık. 

İnstagram Hesap Onaylanması Nedir?

Eski dönemlerde instagram kullanıcıları hesap onaylanma işlemleri için kurumsal ajanslara başvuru yapıyorlardı ve direk instagram uygulaması üzerinden hesap onaylanması işlemlerini gerçekleştiremiyorlardı. Ancak instagram hesap onaylanma işlemleri artık tüm kullanıcılara açıldı ve artık kurumsal ajanslara da gerek kalmadı. Dolayısıyla da kullanıcılar artık instagram hesap onaylanması işlem ve başvurularını instagrama kendileri yaparak mavi tik alabiliyorlar. 

Hesap onaylanması, özellikle büyük markalar ve işletmeler için büyük önem taşıyor. Adeta bir rozet önemi gören mavi tik alan işletme ve markalar, mavi tik sayesinde instagram üzerinde daha hızlı ve kolay bulunuyor. Sizin de tanınmış ve popüler bir kişi ya da marka olarak instagram hesabını var ise mutlaka hesap onaylanması için instagrama başvuru yapabilir ve mavi tik alarak popülerliğinizi ve iletişimizi yüksek seviyelere taşıyabilirsiniz. 

İnstagram Hesap Onaylanması Nasıl Yapılır?

İnstagram hesap onaylanması işlemlerini artık kendiniz şu adımları izleyerek gerçekleştirebilirsiniz;

  • Öncelikle profiliniz üzerinden “Ayarlar” kısmına giderek “Destek” seçeneğini tıklayın. 
  • Destek seçeneğinin altında bulunan “Sorun Bildir Metni” seçeneğini tıklayın. 
  • Açılan sayfada “Görüş Bildir” sekmesine dokunun. 
  • “Özelliği Seç” bölümünde profil bölümüne dokunun ve sağ üst bölümden devam edin. 
  • “Neyi Geliştirmemizi İstersin?” bölümünü göreceksiniz. Bu bölüme hesabınızın onaylanmasını gereklilikleri ile birlikte yazarak gönderimini sağlayın. 

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.