İnstagram İşletme Hesabı

İnstagram İşletme Hesabı

İnstagram uygulaması üzerinde özellikle büyük markaların ve işletmelerin hizmet verdiği instagram işletme hesabı büyük önem taşıyor. Bireysel kullanıcılar haricinde markaların ve işletme sahiplerinin ticaret sektöründe adeta tabiri caizse sağ kolu haline gelen instagram işletme hesabı hakkında tüm merak ettiğiniz soruları sizler için araştırdık ve yazımızın devamında ayrıntılı olarak sizlere anlattık. 

Günümüzde teknolojinin gelişmişlik düzeyi artık evden çalışmanın ve ticaret yapmanın kapılarını da bizlere aralıyor. Dolayısıyla da teknolojinin gelişme hızına yetişen instagram da kullanıcılarına sunduğu işletme hesap çeşidi ile instagram kullanıcılarına internet üzerinden ticaret yapma ve çalışma imkanı sunmaktadır. Bu yazımızda işletme hesabı ile ilgili tüm soruları cevaplayacağız. 

İnstagram İşletme Hesabı Nedir?

İnstagram işletme hesabı, uygulamanın kullanıcılara sunduğu alternatif bir hesap çeşidi olmakla birlikte aynı zamanda bireysel instagram hesapları ile kıyaslandığında oldukça kapsamlı ve özellikleri daha fazla olan bir hesaptır. Gelişmiş teknoloji ile artık internet üzerinden ticaret ve alışveriş faaliyetlerinin artması ile birlikte özellikle marka ve işletme sahipleri için de işletme hesabı büyük kolaylık sağlar nitelikte oluyor. 

Bireysel instagram profillerinden oldukça farklı olan işletme hesabı, kullanıcıların işletme hesaplarının sahipleri ile daha hızlı ve kolay iletişim kurmasına da olanak sağlıyor. Takipçilerin daha hızlı ve kolay iletişim kurabildiği işletme hesabında aynı zamanda takipçiler istatistikleri takip edebiliyor ve işletme hakkında tüm bilgilere ulaşabiliyor. Ayrıca instagram üzerinden insanlara ürün ve hizmet sunarak ticaret yapmak isteyen girişimciler için işletme hesabında yer alan “iletişime geç” bölümü de hesabın sağladığı kolaylıkların başında gelmektedir. 

İnstagram İşletme Hesabı Nasıl Kurulur?

Bir işletme ya da marka sahibi iseniz ve instagram üzerinden de ticaret yapmayı düşünüyor iseniz instagram işletme hesabı sizin için doğru bir karar ve uygulama olacaktır. İnstagram işletme hesabı açmak için aşağıdaki adımları izlemeniz gerekmektedir;

  • İnstagram hesabınıza giriş yaptıktan sonra profilinize gidin. 
  • Sol üst kısımda yer alan “…” işaretine dokunun ve aşağıda yer alan “işletme hesabına geç” bölümünü seçin. 
  • Bu adımda ekranda sizden istenen bilgileri girdiğiniz takdirde artık bir işletme hesabınız olacaktır. 
  • Bu adımdan sonra bireysel hesabınız ile işletme hesabınız arasında geçiş de sağlayabilirsiniz. 

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.