İnstagram Kaydetme Özelliği 

İnstagram Kaydetme Özelliği 

Her yeniliği ve güncellemesi ile ses getiren ve geniş bir kullanıcı kitlesine sahip olan instagram kaydetme özelliği ile de kullanıcılara cazip gelen bir özelliği kullanıcılarına resmen sunmuştur. Peki instagram kaydetme özelliği nedir? Nasıl kullanılır? Tüm detayları sizler için araştırdık. Yazımızın devamında bu özellik ile ilgili tüm sorularınızın cevabını bulabilirsiniz. 

Son dönemlerde çok fazla kullanıcıya sahip olan instagram platformu üzerinde haliyle çok da fazla gönderi paylaşımı yapılmaktadır. Bazen bu gönderileri kullanıcılar beğenebilir ve ilgi alanına girdiği için kaybetmek istemiyor. İşte siz de bu kullanıcılardan birisi iseniz artık beğendiğiniz gönderileri kaydedebilir ve sonrasında tekrar ulaşabilir ve paylaşımı tekrar inceleyebilirsiniz. 

İçerikleri Nasıl Kaydedebilirsiniz? Kaydetme Özelliğini Nasıl Kullanabilirsiniz?

İnstagram uygulaması üzerinde instagram kaydetme özelliği kullanımı oldukça kolaydır. Kaydetme özelliğini kullanmak için profilinize girerek “Kaydedilenler” sekmesine gidip kaydettiğiniz tüm paylaşımlara tekrardan ulaşabilirsiniz. Ancak kaydettiğiniz paylaşımlar, paylaşımı yapan hesap tarafından silindiği takdirde sizin de kaydedilenler kısmınızdan silinmiş olacaktır. 

İnstagram platformu üzerinde beğendiğiniz, kaybetmek istemediğiniz ve sonrasında da tekrar incelemek istediğiniz paylaşımları ve içerikleri kaydetmek için;

  • Öncelikle kaydetmek istediğiniz paylaşımın sağ alt kısmında yer alan kare şeklinde ve altı iki üçgen şeklinde olan simgeye dokunmalısınız. 
  • Profilinize gittiğinizde de aynı simge karşınıza çıkacaktır. 
  • Profilinizdeki aynı simgeye tıkladığınızda gönderinin burada yer aldığını göreceksiniz. İşte instagram kaydetme özelliği bu kadar hızlı ve kolay olmaktadır. 

Profilinizdeki kaydedilen paylaşımları kategorilere ayırmak için ise “Koleksiyonlar” kısmını kullanarak paylaşımlarınızı farklı gruplara ayırabilirsiniz. 

İnstagram Kaydetme Özelliği Paylaşımı Yapan Kullanıcıya Bildirim Gönderir mi?

Yaygın bir sosyal medya platformu olan İnstagram, kullanıcıların güvenliklerini ve aynı zamanda kullanım kolaylığını sağlamak adına birçok yenilikler ve düzenlemeler yapmıştır ve hız kesmeden bu yeniliklere devam etmektedir. Bu yeniliklerden bir tanesi de instagram kaydetme özelliği olmaktadır. 

İnstagram kullanıcılarının bir çoğu bir paylaşımı kaydettikten sonra paylaşımı yapan kullanıcıya bildirim gidip gitmeyeceğini merak etmektedir. Siz bir gönderiyi profilinize kaydettiğinizde karşı tarafa bildirim gitmemektedir. Ancak eğer o kullanıcı bu paylaşımı siler ise paylaşım sizin de profilinizden otomatik olarak silinecektir. 

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.