İnsta Storyde Kişi Gizleme

İnsta Storyde Kişi Gizleme

Son zamanlarda milyonlarca kullanıcı tarafından oldukça sık bir şekilde kullanılan Instagram uygulaması, neredeyse her gün kullanıcılarının karışına farklı yenilikler ile çıkmaktadır. Özüne bakıldığında birçok yenilikler ile dolu olan Instagram, aynı zamanda birçok ipucunu ve güvenlik tedbirlerini de kullanıcıları için bünyesinde barındırıyor. 

instagram story gizleme

instagram story gizleme

Instagram uygulamasına bakıldığında içerisinde bulunan güvenlik tedbirlerinden bir tanesi de insta storyde kişi gizleme özelliğidir. Bu özellik sayesinde tüm Instagram kullanıcıları paylaştıkları storylerin kimler tarafından görülebileceğini ya da kimler tarafından görüntülenemeyeceğini ayarlayabiliyor. Sık sık güncelleştirmeler yaparak yenilikler ile kullanıcıların karşısına çıkan Instagram, kullanıcıların paylaştığı storyler yani diğer adı ile hikayeler üzerinde de birçok yeniliğe gitmektedir. 

İnstagram Story Nedir? Nasıl Kullanılır?

Ağustos ayının sonlarına doğru Instagram uygulamasından kullanıcılarına sunulan yeniliklerden bir tanesi olan story ya da hikaye uygulaması ile Instagram yeni bir boyut kazanmıştır. SnapChat ile büyük benzerlik gösteren Instagram Story özelliğinde Instagram kullanıcıları 24 saat geçerli olmak şartı ile fotoğraflarını ve kısa videolarını paylaşabilir ve bu paylaşımları 24 saat içerisinde kimlerin gördüğünü de görebiliyorlar. 

Instagram uygulamasının ana sayfasının üst kısmında kullanıcıların takip ettiği herkesin storyleri sırası ile görülmektedir. En başta ise kullanıcının kendi story bölümü yer almaktadır. Bu bölümden kullanıcılar fotoğraf ve kısa videolarını paylaşabildikleri gibi aynı zamanda bu storyleri kimlerin gördüklerini takip edebilmektedir. Bu noktada kullanıcılar insta storyde kişi gizleme özelliğini kullanarak storyleri görüntüleyebilecek kişiler üzerinde de ayarlamalar yapabilmektedir. 

İnsta Storyde Kişi Gizleme Nasıl Yapılır?

Instagram uygulamasında takipten çıkarmadan insta storyde kişi gizleme özelliği mevcuttur. Instagram uygulamasına girdiğinizde sadece birkaç adım ile kişi gizleme özelliğini kolaylıkla kullanabilirsiniz. 

  • Öncelikle uygulamaya girilir ve sağ üst köşede yer alan üç noktaya tıklanır. 
  • Çıkan ekran üzerinde “Hikaye Ayarları” sekmesine girilir.
  • “Hikaye Ayarları” bölümünde “Hikayeyi Gizle” kısmından storyde kişiler gizlenebilir ya da storynin görünebileceği kişiler üzerinde görünürlük ayarları yapılabilir.

Bu kısımda kişi bilgileri girildikten sonra ise ekranda onay verildikten sonra işlem tamamlanmış olacak ve seçilen kişiler storyde gizlenmiş olacaktır. 

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.