İnstagram Story Öne Çıkarma 

İnstagram Story Öne Çıkarma 

Her gün yeni bir özellik ile karşımıza çıkan İnstagram’ın kullanıcıları tarafından büyük ses getiren özelliklerinden bir tanesi de story (hikaye) paylaşımları olmuştu. Çok geçmeden yenilikleri geliştirmeye devam eden instagram, bir de instagram story öne çıkarma özelliğini kullanıcılarına sundu. Bu özellik sayesinde instagramda başlattığınız storylerinizin yani hikayelerinizin popülerliği takipçileriniz tarafından uzun süreli bir hale gelecek gibi görünüyor. 

Storyleri arşivleme ve storyleri öne çıkarma özelliği ile fazlasıyla konuşulan instagram, günlük ortalama 300 aktif kullanıcıya ev sahipliği yaparken yenilikleri ile de kullanıcıları adeta kendisinin müdavimi haline getiriyor. İnstagram bu özellikleri ile siz instagram kullanıcılarına storylerini arşivleme ve aynı zamanda storyleri öne çıkararak sabitleme imkanı da sunmaktadır. Peki storylerinizi nasıl öne çıkarabilirsiniz? Tüm sorularınızın cevabını yazımızın devamında bulabilirsiniz. 

İnstagram Story Öne Çıkarma Özelliğini Nasıl Kullanabilirsiniz?

İnstagram platformu üzerinde oldukça aktif bir özellik olan instagram story öne çıkarma özelliği sayesinde storylerinizi öne çıkararak sabitleyebilir ve 24 saat sonra kaybolmasını engelleyebilirsiniz. Bu özelliği kullanmak için öncelikle instagram uygulamanızın güncel olmasını sağlayın. Güncel olan instagram uygulamanızda storylerinizi öne çıkarmak için;

  • Profilinizin sol kısmında yer alan “Yeni” sekmesine gidin. 
  • Profilinizin arşivinde yer alan bölümden öne çıkarmak istediğiniz gönderinizi ya da gönderilerinizi seçin. 
  • Eğer birden fazla gönderiyi story olarak öne çıkaracak iseniz bir kapak fotoğrafı seçerek storynize isim vermelisiniz. 
  • Bu aşamalardan sonra onaylayıp story öne çıkarma işlemini tamamlayabilirsiniz. 
  • Öne çıkardığınız storyleriniz siz silene kadar profilinizde varlığını koruyacaktır. 

İnstagramda Öne Çıkan Storylerinizde Nasıl Değişik Yapabilirsiniz?

İnstagram hesabınızda instagram story öne çıkarma özelliği ile storylerinizi öne çıkarıp kaydettikten sonra dilerseniz bu storyleriniz üzerinde değişiklikler yapabilirsiniz. Bu değişiklikler için öncelikle profilinizde yer alan öne çıkan storyleriniz arasından değiştirme yapmak istediğiniz storyinizi açmalısınız. 

Profiliniz üzerinde değiştirmek istediğiniz storyi açtıktan sonra sağ üst köşedeki “…” üç noktayı açtıktan sonra “Hikayeyi düzenle” seçeneğini tıkladığınız takdirde storynizi rahatlıkla değiştirip sonrasında “Bitti” ikonuna tıkladığınızda storyinizi güncellemiş ve yeni halini kaydetmiş olacaksınız. 

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.