İnstagram Toplu Mesaj Gönderimi

instagram Toplu Mesaj Gönderimi

Türkiye’de ve dünyada oldukça popüler bir sosyal medya uygulaması olan instagram, aynı zamanda yaygın bir şekilde kullanılan mesajlaşma programı olmaktadır. İnstagram mesaj uygulaması olan direct (direk) mesaj uygulamasında birçok faaliyeti gerçekleştirebileceğiniz gibi aynı zamanda instagram toplu mesaj gönderimi özelliği ile arkadaşlarınıza bir mesajı aynı anda göndermeniz mümkün oluyor. 

İnstagram toplu mesaj gönderme özelliği instagram uygulamasının birçok özelliğinden sadece bir tanesidir. Ancak buna rağmen bu özellik kullanıcılar tarafından sık sık kullanılan bir özellik olmaktadır. Bu özellik sayesinde listenizdeki arkadaşlarınıza tek tek mesaj göndermek yerine aynı anda toplu mesaj gönderimi sağlayarak zamandan tasarruf edebilirsiniz. 

İnstagram Toplu Mesaj Gönderimi Nasıl Yapılır?

İnstagram üzerinden beğendiğiniz bir fotoğrafı, resmi ya da videoyu arkadaşınıza göndermek için isntagram dm yi kullanıyorsunuz. Ancak gönderiyi göndereceğiniz kişi birden fazla ise bu durumda tek tek göndermek zaman kaybına neden olacaktır. Bu konuda da kullanıcılarına kolaylıklar yapan instagram toplu mesaj gönderimi özelliğini sunarak bu konuda da ayrıcalığını ve özelliğini ortaya koymaktadır. 

Uygulama üzerinden instagram toplu mesaj gönderimi daha önce yapmadıysanız bu yazımızda sizler için aşama aşama anlattık. İşte instagramda toplu mesaj gönderimi yapmak için yapmanız gerekenler; 

  • Toplu olarak göndereceğiniz gönderiye karar verin. 
  • Gönderinin yanında yer alan “Gönder” simgesine dokunun. 
  • Bu aşamada karşınıza çıkan ekranın en başında “takipçiler” ve “Direct” seçeneklerini göreceksiniz. 
  • Gönderiyi toplu göndermek için “Direct” seçeneğine dokunun ve bu aşamada gönderiyi göndereceğiniz arkadaşlarınızı seçerek onaylayın. 

Tüm bu aşamalardan sonra göndermek istediğiniz gönderi listenizden seçtiğiniz tüm arkadaşlarınıza aynı anda toplu olarak gönderilmiş olacaktır. 

İnstagram Toplu Mesaj Silme Nasıl Yapılır?

İnstagram uygulaması üzerinde mesajları tek tek ya da toplu olarak sildiğinizde bu silinen mesajlarınızın geri gelmesi mümkün değildir. Dolayısıyla da öncelikle instagram mesajlarınızı iyi düşünerek silmelisiniz. İnstagram toplu mesaj gönderimi yaptığınız ya da tek tek gönderdiğiniz mesajları instagram uygulamasından tek tek silebileceğiniz gibi hepsini toplu olarak da silebilirsiniz. 

İnstagram mesajlarınızı toplu olarak silmek instagram uygulamasında yer alan bir özellik değildir. Eğer instagram mesajlarınızı toplu olarak silmek istiyor iseniz bu konuda düzenlenen Google Play ve App Store uygulamaları üzerinden program indirerek mesajlarınızı toplu olarak silebilirsiniz. 

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.