İnstagram’da GIF Bulamıyorum Görünmüyor Çözümü

Twitter hesaplarında daha çok kullanılan GIF uygulamasının İnstagram hesaplarında da kullanımının arttığı görülüyor. Böylelikle İnstagram kullanıcılarının paylaşacakları hikayelere istedikleri GİF’leri eklemeleri mümkün oluyor. Diğer taraftan bazı İnstagram kullanıcılarının GİF’lerin nasıl… DEVAMINI OKU

Twitter hesaplarında daha çok kullanılan GIF uygulamasının İnstagram hesaplarında da kullanımının arttığı görülüyor. Böylelikle İnstagram kullanıcılarının paylaşacakları hikayelere istedikleri GİF’leri eklemeleri mümkün oluyor. Diğer taraftan bazı İnstagram kullanıcılarının GİF’lerin nasıl kullanılacağı konusunda bilgi sahibi olmadığı görülüyor. Bu nedenle bu kullanıcıların internet sitelerinde ınstagram’da gıf bulamıyorum görünmüyor çözümü nedir türü başlıklara yöneldikleri ortaya çıkıyor. Bu sorunun çözümü için kullanıcıların nelerin gerekli olduğunu iyi bilmeleri gerekiyor.

Instagram GIF Özelliği Nasıl Kullanılır?

İnstagram’da kullanılan GIF’ler hareketli ya da şekilli emojiler olarak biliniyor. Hem mesajlara hem de paylaşılan hikayelere önemli bir etkisi olduğundan dolayı kullanım açısından oldukça eğlenceli olduğu görülüyor. Kullanıcıların mesajlaşma anında GIF kullanabilmeleri için konuşmak istedikleri kişinin mesaj ekranına gelmeleri gerekiyor. Mesaj ekranının sağ alt köşesinde bulunan + şeklindeki simgeye tıklanması gerekiyor. Bu simgeye tıklanmasının ardından otomatik olarak GIF yazısı ortaya çıkıyor. Kullanıcıların GIF bölümüne tıklayarak, karşıdaki kişiye istediklerini göndermeleri mümkün oluyor.

Hikayelere GIF Yüklenir Mi?

İnstagram’da hikayelere kolay bir şekilde GIF eklenebiliyor. Bu ekleme işlemi için önce hikayenin yüklenmesi gerekiyor. Daha sonra ekranın sağ üst köşesinde bulunan gülen surat simgesine basılması gerekiyor. Simgeye tıklanmasının ardından hareketli emojilerin seçilerek, hikayelerde rahatça kullanılabildikleri görülüyor. Hikayelere zaman zaman GIF eklenemediği sorunu ortaya çıkabiliyor. Bu sorun ile karşılaşanların mesaj bölümündeki çözüm önerilerinden faydalanmaları gerekiyor.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.