Instagram’da Kişi Önerileri Nasıl Kapatılır?

Instagram günümüz dünyasında oldukça popüler olan ve her geçen gün kullanıcılar tarafından daha çok rağbet gören bir sosyal medya platformudur. Gün geçtikçe kullanıcı sayısı artan Instagram kişilere farklı özellikler ve… DEVAMINI OKU

Instagram günümüz dünyasında oldukça popüler olan ve her geçen gün kullanıcılar tarafından daha çok rağbet gören bir sosyal medya platformudur. Gün geçtikçe kullanıcı sayısı artan Instagram kişilere farklı özellikler ve seçenekler sunmaktadır. Instagram, Facebook ve Whatsapp ile aynı şirkete aittir ve uygulamalar arasında her daim bilgi akışı bulunmaktadır. Bu sebepten herhangi bir arkadaşınız ile Instagram üzerinde öneri olarak karşılaşabilirsiniz. Eğer sizde bu önerilerle karşılaşıyorsanız, muhtemelen ınstagram’da kişi önerileri nasıl kapatılır? sorusunun yanıtını arıyorsunuzdur.

Kişi Önerileri Nedir?

Kişi önerileri İnstagram uygulamasında karşımıza çıkan, genellikle yakın arkadaşlarımızın veya rehber de yer alan kişilerin bulunduğu öneri baloncukları’dır. Instagram bu özellik ile yakınlarınızı ve tanıdıklarınızı karşınıza çıkararak, kolaylık ile takip etmenizi sağlamaya çalışır. Sizde karşınıza gelen öneriler ile tanıdıklarınıza erişebilirsiniz. Bu özelliği kullanmak istemiyorsanız, ayarlardan kapatabilirsiniz.

Kişi Önerilerini Kapatma?

Karşınıza gelen önerilerden herhangi bir tanıdığınız veya yakın arkadaşınızı bulabilir ve takip edebilirsiniz. Fakat bu özelliği kullanmak istemiyorsanız, ayarlardan kapatabilirsiniz. Özelliği kapatmanın yolu, ayarlardan Facebook ve kişiler bağlantısını kesmek olacaktır. Bu sayede öneri olarak karşınıza daha az insan gelecektir. Fakat en kolay yolu ise karşınıza gelen önerilerin üzerinde bulunan üç noktaya tıklayarak yok say seçeneğine tıklamak olacaktır. Bu sayede o kişi bir daha size öneri olarak gösterilmeyecektir.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.