Instagram’da Konum Ekleme Nasıl Yapılır?

İnstagram’ da birçok bilginizi paylaşabilirsiniz. Özellikle İnstagram’da yaptığınız paylaşımlarda kendiniz ile ilgili bilgi paylaşabildiğiniz gibi gittiğiniz yer ve de mekânlarla ilgili de paylaşımda bulunabilirsiniz. İnstagram bu özelliği, sosyal medyada uygulanabilir… DEVAMINI OKU

İnstagram’ da birçok bilginizi paylaşabilirsiniz. Özellikle İnstagram’da yaptığınız paylaşımlarda kendiniz ile ilgili bilgi paylaşabildiğiniz gibi gittiğiniz yer ve de mekânlarla ilgili de paylaşımda bulunabilirsiniz. İnstagram bu özelliği, sosyal medyada uygulanabilir hale getirdikten sonra, kullanıcıların büyük ilgisi ile karşılaştı. Artık sadece resim ya da video paylaşmakla yetinmek istemeyen sosyal medya kullanıcıları bulundukları yere ait derim ya da videolarını paylaşırken konum da ekleyebiliyorlar. Peki, ınstagram’da konum ekleme nasıl yapılır?

İnstagram Gönderilerinde Konum Ekleme

Profilinizde paylaşmak istediğiniz gönderilere birtakım eklemeler yaparak daha çok beğeni toplamasını hatta keşfede düşmesini sağlayabilirsiniz. İnstargram’ da gönderilerinize ekleme yaparken konum da ekleyebilirsiniz. Öncelikle paylaşmak istediğiniz içeriği, profilinize yüklerken sağ üstte bulunan sekme üzerine basınız. Daha sonra karşınıza konum ekle modülü çıkıyor. O modül üzerinden konumunuzu paylaşabilirsiniz. Devamında ise isterseniz konumunuzu otomatik olarak her paylaşıma ekleyebilirsiniz. Ancak her paylaşımınızda konum paylaşmak istemezseniz, bunun da çözümü ayar kısmında yer alıyor.

Ayarlardan İnstagram Konumu Açma

Ayarlardan, instagram konum paylaşımını açarak, bütün gönderileriniz için konumunuzu paylaşılabilir kılabilirsiniz. İnstagram konumunuzu açmanız, sizlere profilinizde gönderi paylaşımı sırasında kolay konum bulma özelliğini kazandırıyor. Gittiğiniz mekanın ya da yerin adını bilmeseniz bile, telefon ayarlarınızdan konumunuzu, sosyal medya hesabınız ile senkronize ettiğiniz için otomatik olarak konum bulma özelliği devreye girerek, doğru konumu İnstagram hesabınızda paylaşacağınız gönderilerinize ekleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.