Yorumlara Kapama

Yorumlara Kapama

Sosyal medya kullanıcıları tarafından özellikle son yıllarda oldukça popüler bir sosyal medya platformu olan İnstagram, her gün bünyesinde farklı yeniliklerin ve gelişmelerin altına imza atarken aynı zamanda kullanıcıların hesaplarının güvenliğini kontrol altına alabilmeleri için de birçok yeniliği üst planda tutan bir sosyal medya platformudur. 

İnstagram uygulaması üzerinde kullanıcıların en çok şikayet ettiği ve yenilik istediği konulardan birisi de istenmeyen yorumlardı. Yorumların fazla olmasının yanı sıra aynı zamanda yorumların spam, reklam ve uygunsuz ifadeler içermesi nedeni ile instagram kullanıcıları oldukça rahatsızdı. Bu konuda kullanıcıların beklentilerine kulak veren İnstagram, gönderileri yorumlara kapama özelliğini getirerek kullanıcılara da rahat bir nefes aldırdı. 

İnstagram Gönderilerinizi Yorumlara Nasıl Kapatabilirsiniz?

İnstagram uygulamasında yorumların aşırı fazla olmasından, tehdit ya da tahrik edici olmasından ya da tek tek yorumları ayıklamaktan sıkılmış ve yorulmuş olabilirsiniz. Bu konuda sık sık güncellemeler ve yenilikler yapan İnstagram, gönderilerini yorumlara kapama özelliğini getirerek İnstagram hesabınızda yorumlarınızı yönetmek adına siz İnstagram kullanıcılarına büyük bir kapı aralamıştır. 

İnstagram gönderilerinizi yorumlara kapatabilmek için;

  • Güncel ve son sürüm olan instagram uygulamanızda yorumlara kapatmak istediğiniz gönderiyi açmalısınız. 
  • Gönderiyi açtıktan sonra gönderinin sağ üst köşesinde yer alan “…” simgesini tıklayın. 
  • “…” simgesine tıkladığınızda açılan seçenekler içerisinde “Yorum yapmayı kapat” seçeneğini tıkladığınızda paylaşımınıza yorum yapılmasını engellemiş olacaksınız. 

İnstagram Gönderilerinizi Seçili Yorumlara Nasıl Kapatabilirsiniz?

İnstagram hesabınızda paylaştığınız paylaşımları tamamen yorumlara kapatabileceğiniz gibi aynı zamanda görmek istemediğiniz yorumlara da kısmen kısıtlama getirebilir ve istemediğiniz seçili yorumlara da paylaşımlarınızı kapatabilirsiniz. 

İnstagram hesabınızda paylaşımlarınızı bazı yorumlara kapatma için hesabınıza giriş yapmak için dişli çark şeklinde olan “Ayarlar” bölümüne gitmelisiniz. Sol bölümde “İzinli uygulamalar” sekmesinde “yorumlar” seçeneğini seçmelisiniz. Açılan pencerede “uygunsuz yorumları gizle” seçeneğini seçtikten sonra altta bulunan kutucuğa görmek istemediğiniz kelimeleri giriniz. Bu kelimeleri girdikten sonra uygulamada onay verdikten sonra işleminiz tamamlanmış olacaktır ve bu kelimelerin kullanıldığı yorumlara paylaşımlarınız kapalı hale gelecektir. İnstagram uygulamasının size sunduğu bu özellik sayesinde paylaşımlarınızı kısmen de yorumlara kapatabilirsiniz. 

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.